Tamási, 2016.08.13-14.
A Magyar Súlyemelő Szövetség anyagi támogatásával Tamási először kapott lehetőséget súlyemelő országos bajnokság rendezésére.

Serdülő és Ifjúsági egyéni és csapatbajnokság

A Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium tornacsarnoka színvonalas versenyhelyszínt biztosított.  A Koppány SE kipróbált jól működő szakmai közössége Bachmann Béla irányításával jó házigazdának bizonyult.

Serdülő és Ifjúsági egyéni és csapatbajnokság

A ténylegesen indulók összlétszáma 61 férfi és 28 női induló volt.
A férfiaknál 18 csapat ért el helyezést, bajnok az Ózdi SFC csapata,Tamási csapata a 12. helyezést érte el. A nőknél 7 csapat versengett, bajnok az Oroszlány VSE csapata.
Országos csúcsot állított fel serdülő 56 kilós súlycsoportban Orsós Richárd (Tamási) lökésben 101 kilóval és Csipkés Erika (Soroksár) ifjúsági 53 kilós súlycsoportban szakításban 56 kilóval.
Tamási versenyzőink 1-1 arany és ezüstéremmel,  2 bronzéremmel fantasztikus eredményeket értek el,

Serdülő OB
50 kg Fenyő Dániel 3. hely  116 kg (53,63)
56 kg  Orsós Richárd 1. hely  181 kg (80,101)
Ifjúsági OB
50 kg  Fenyő Dániel 3. hely 116  kg
56 kg  Orsós Richárd 2. hely  181 kg

Serdülő és Ifjúsági egyéni és csapatbajnokság

A versenyt  követő edzőbizottsági megbeszélésen jelölték ki az eredmények alapján az U15 és U17-es EB-re utazó magyar keretet (2016.09.11-17. Lengyelország, Nowy Tomysl), az utazó keretbe Orsós Richárd tamási versenyző is bekerült. A Masters Világbajnokságon Bachmann Béla képviseli hazánkat (2016.10.1-8. Németország, Heinsheim).

Serdülő és Ifjúsági egyéni és csapatbajnokság

Támogatóink: Tamási Önkormányzata, MOB, MSSZ, Suzuki Hirt Autószalon, Rajna-Noé Noémi Esküvői Ruhaszalon, UDI Fuvar, Pech Ezermester Üzletház, TAM-BAU Kft., KOP-KA Zrt, Tamási - Hús Kft., Pibor Kft., Hollósi és Társai Bt., Csepregi és Társa Kft., Topa és Társa Építési Kft.,

Bachmann Béla