Szeptember 13-án rendezték Pécs Város Nemzetközi Bajnokságát, a tamási emelőket Bachmann Béla képviselte, aki 5 jó fogásig jutott (szakítás 66 kg, lökés 84 kg, összetett 150 kg), a felnőttek mezőnyében VI. helyezést ért el.

„Az Ireg Kupa után ez volt a második nemzetközi versenyem az idén, novemberben még indulok egy kazincbarcikai masters nemzetközi versenyen” – mondta Bachmann Béla a Tamási Súlyemelő Egyesület elnöke-edzője, aki nemcsak versenyzett, hanem I. osztályú bíróként is segítette a verseny lebonyolítását.