Tamási város már több éve részt vesz az Európai Mobilitási Hét programsorozaton, mely minden évben szeptember 16 és 22 között zajlik.

A Tamási MTB Sport Clubbal és a Tamási Kerékpáros Alapítvánnyal együttműködésben az idei évben is sor kerül az Autómentes Napi Kerékpáros Felvonulásra szeptember 22-én.
A felvonulás fő célja, hogy Tamási, mint kerékpáros város, népszerűsítse a helyi közlekedési alternatívákat, azon belül elsődlegesen a kerékpározást.
A szervezők szeretettel minden kerékpárost, kerékpárral rendelkezőt az eseményre, amely során bejárjuk Tamási utcáit. A táv kb. 10 km.
A rendezvényre 16:00 órától lehet gyülekezni a Tamási Piactéren, ahol a rendőrség munkatársainak segítségével lehetőség nyílik ingyenes BIKESAFE kerékpár regisztrációra is.
A felvonulást követően a résztvevőket frissítővel látják vendégül a szervezők.

Autómentes Napi Kerékpáros Felvonulás 2016. szeptember 22.